Як підвищити ефективність робочого дня: 11 важливих правил

Якщо вам здається, що інші встигають більше, ніж ви; якщо ви живете в стані перманентного занепокоєння і стрес став вашим кращим другом, якщо ні на що не вистачає часу і сил, а завдання з кожним днем ростуть, як сніжний ком, то ця стаття – для вас. Ми розповімо, як вибратися із замкненого кола нескінченних завдань, як позбутися від стресу і все встигати. Тайм-менеджмент тренинг або грамотне планування – тема нашої сьогоднішньої статті.

Планування- головна запорука успіху. Чітко складений план і подальше йому проходження – ось те, що відрізняє «везунчиків» від людей, у яких нічого в житті не виходить. Спробуйте прожити найближчий 21 день – термін, за який виробляється стійка звичка – по запропонованим правилам. Повірте, ви побачите просто приголомшливий результат!

Правило перше: плани на майбутнє будуємо з вечора. Саме ввечері, а не вранці ви повинні планувати свій день. В цей час доби вже всі важливі справи залишилися позаду, ви нарешті можете розслабитися і спокійно подумати про те, що чекає вас завтра і з чим доведеться зіткнутися. Запишіть в блокнот все, що день прийдешній вам готує: зустрічі (з обов’язковим уточненням часу), невідкладні і важливі справи і завдання.

Правило друге: ранок вечора мудріший. Вранці, перед початком робочого дня, знову загляньте в свій блокнот і, якщо це необхідно, подкорректируйте план вже на свіжу голову.

Правило третє: «Ефект несподіванки». При складанні свого робочого графіка закладайте 30% часу на несподівані справи. Тоді ваш день не буде летіти в тартарари, і ви не будете ввечері гризти себе за те, що нічого не встигли.

Правило четверте: справі час – потісі годину. Не забувайте про відпочинок. Щоб працювати з високим коефіцієнтом ефективності, кожну годину-півтора влаштовуйте собі відпочинок хвилин по 10-15. Так ви не втратите працездатність навіть до кінця робочого дня.

Правило п’яте: скажіть «ні» творчим заворушень і хаосу. Ваше робоче місце завжди має бути максимально чистим. Чим більше на робочому столі або перед вашим поглядом різних предметів, тим більше розсіяно вашу увагу. Найкраща концентрація уваги спостерігається у людей, що працюють в кімнаті з інтер’єром в мінімалістичному стилі.

Правило шосте: навчитеся розставляти пріоритети. Є важливі і термінові завдання, неважливі і нетермінові. А ще є величезні завдання (так звані «слони»), за які страшно братися, оскільки вони мають масштабності. І є завдання-«жаби» – це ті справи, які нам неприємні і вирішувати які ну зовсім не хочеться. А ще є дуже легкі і приємні завдання, за які ми завжди із задоволенням беремося. Візьміть собі за правило спершу вирішувати важливі справи, які суттєво можуть змінити ваше життя або істотно вплинути на майбутнє. Потім зробіть термінові справи, а після беріться за поїдання «слона». Тільки те будете їсти його не цілком, а по частинах. Так його легше буде переварити і вам, і вашому мозку. І обов’язково пару раз в день розправляйтеся з «жабами». Як би не було неприємно, але краще зробити це і забути, ніж не робити, але відчувати постійний огиду. Такі завдання забирають надто багато часу і сил. До полудня вирішуйте ті проблеми, які вимагають великої віддачі і великих витрат енергії. А після обіду – беріться за решту справи, ті, які легше. Обов’язково балуйте себе і нагороджуйте за рішення надзавдань.http://www.karpov.com.ua/

Правило сьоме: регламент переговорів. Заздалегідь визначайте кордону часу ваших зустрічей. Кожні переговори повинні тривати певну кількість часу, ні більше, ні менше. Вчіться керувати тим, що відбувається. Чи не розтягуйте «п’ятихвилинки» на годинник. Вкладайтеся в встановлені рамки.

Правило восьме: НЕ прийомні години. Вмійте відключати телефон і інтернет, щоб не відволікатися від вирішення поставлених завдань. Нічого страшного не станеться, якщо ви відповісте на лист через годину або передзвоніть одному тоді, коли будете вільні.

Правило дев’яте: делегуйте. Те, що можуть за вас вирішити навколишні, передайте їм. Не тягніть всю ношу на себе, коханого. Працюйте командою.

Правило десяте: 15 хвилин для саморозвитку. Обов’язково щодня читайте літературу або дивіться відео, які допоможуть вам стати краще і професійніше. 15 хвилин в день – це зовсім не багато, але за місяць – це вже буде цілих 7,5 годин, які ви присвятіть власного розвитку.

Правило одинадцяте: йти з роботи вчасно. Багато хто вважає, що якщо вони залишилися працювати понаднормово, то керівник погладить їх за це по голові. Насправді ж такі «понаднормові» посиденьки на роботі говорять лише про те, що ви погано і неефективно працювали протягом дня. Вчіться встигати справлятися зі своїми завданнями до закінчення робочого дня.

Дотримання цих нехитрих правил допоможе вам вже через три тижні стати успішніше і щасливіше.